O nas

Początki LTEC to rok 2008, kiedy powstała firma LT System Consulting s. j. (LTSC) założona przez Jarosława Teżyckiego i Zbigniewa Łełyka. Ta dwójka inżynierów, posiadających duże doświadczenie w zakresie automatyki budynkowej i BMS oraz systemów Security (Kontrola Dostępu, Telewizja Dozorowa), pracowała wcześniej dla Andover Controls i Delta Controls – liderów dostaw technologii dla całej branży.
Wtedy firma świadczyła przede wszystkim usługi consultingowe, projektowe i inżynierskie dla największych integratorów na rynku. Nowy etap rozwoju zaczął się w 2012 roku, kiedy LTSC podpisała pierwsze kontrakty budowlane, stając się samodzielnym integratorem rozwiązań. Konsekwencją formalno-prawną tej zmiany było powstanie spółki LT Engineering Consulting Sp. z o.o., przekształconej następnie w LTEC Sp. z o.o.

W latach 2012-2016 firma budowała renomę, zbierała doświadczenie i gromadziła kapitał. To właśnie, wraz z nowymi referencjami, pozwoliło na podejmowanie się z powodzeniem realizacji coraz większych projektów, zwłaszcza w dziedzinie automatyki budynkowej i BMS. Zatrudniano specjalistów z różnych dziedzin – w 2016 roku do zespołu dołączył Tomasz Szolc wraz z zespołem, który zdobywał doświadczenie w firmach, będących w tym czasie liderami rynku. Wpłynęło to na szybki wzrost tempa rozwoju firmy i umocnienie jej pozycji rynkowej. W konsekwencji poszerzono zakres działalności, dodając do usług automatyki i BMS, ofertę realizacji instalacji teletechnicznych, telekomunikacyjnych oraz instalacji elektrycznych. Na efekty nie trzeba było długo czekać – w latach 2016 – 2020 nastąpił 10-krotny wzrost wartości firmy.